Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü - Tarihçe

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun yürürlüğe girmesinden sonra 20 Temmuz, 1982 tarihinde 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde “KANSER ENSTİTÜSÜ” kurulmuştur.

Hacettepe Merkez Kampüsünde çalışmalarına 1982-1983 Öğretim Yılı Güz Yarıyılında hemen başlamıştır. Kuruluşunda üç anabilim dalı ve bunlara bağlı on bilim dalından oluşan enstitüde bugün altı programda lisansüstü ve doktora eğitimi verilmektedir.



    Kuruluşundan bugüne kadar görev yapan enstitü müdürleri ve görev süreleri
  • Doç. Dr. Necati KÜÇÜKSU
    25.07.1982 - 29.05.1983
  • Prof. Dr. Turan KUTKAM
    29.05.1983 - 29.05.1989
  • Prof. Dr. Dinçer FIRAT
    29.05.1989 - 05.02.1999
  • Prof. Dr. A. Şevket RUACAN
    05.02.1999 - 19.04.2004
  • Prof. Dr. M. Tezer KUTLUK
    01.06.2004 - 07.01.2008
  • Prof. Dr. A. Şevket RUACAN
    07.01.2008 - 16.10.2009
  • Prof. Dr. Emin KANSU
    26.10.2009 - 01.11.2012
  • Prof. Dr. M. Kadri ALTUNDAĞ
    01.11.2012 - 01.08.2016
  • Prof. Dr. Saime Ayşe KARS
    01.08.2016 - 19.07.2019
  • Prof. Dr. Kadir Mutlu HAYRAN
    09.06.2020 - Halen
  • Enstitü sekreterleri ve görev süreleri
  • Nuray AYDAN
    10.12.1984 - 16.07.2012
  • Ömer Faruk METE
    16.07.2012 - 02.01.2013
  • Ülkücan KAPLAN
    28.12.2012 – 29.08.2016
  • Nuray AYDAN
    29.08.2016 - 22.02.2019
  • Gülay ÇELİK
    25.02.2019 - Halen
  •  
  • Enstitü müdürlüğünü 24.07.2019 - 27.09.2019 tarihleri arasında Prof. Dr. Diclehan ORHAN, 27.09.2019 - 09.06.2020 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Mutlu HAYRAN vekaleten sürdürmüşlerdir.
Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü
06100 Sıhhiye Ankara
Son Güncelleme: 10 Mart 2020

Web Sorumlusu: Dr. Deniz YÜCE
kanser@hacettepe.edu.tr

Sorumluluk Sınırı